Dwa wywiady – dla Otwartych Klatek i Mega*Zine Lost & Found


Po Dziękuję za świńskie oczy | Dariusz Gzyrapublikacji rozmów o „Dziękuję za świńskie oczy” (i nie tylko) na łamach magazynu Vege i na portalu Krytyki Politycznej, o których swego czasu informowałem, miałem przyjemność udzielić wywiadu również stowarzyszeniu Otwarte Klatki i Mega*Zine Lost & Found.

W rozmowie przeprowadzonej przez Agnieszkę Olszak i opublikowanej na stronie Otwartch Klatek, mówię nie tylko o tym, jak powstawała książka „Dziękuję za świńskie oczy”, ale również jak zainteresowałem się problemem krzywdy zwierząt. Nie potrafię dokłądnie odwtorzyć początków mojego zainteresowania, ale pamiętam, że dużą rolę w kształtowaniu mojej postawy odegrały ksiązki, wspominam więc o nich.

Mówię także o roli, jaką mogą spełniać książki Petera Singera (Wyzwolenie zwierząt) i Jonathana Safrana Foera (Zjadanie zwierząt), a także o „czystym mięsie” i reduktarianizmie, a więc ruchu na rzecz ograniczenia spożywania produktów pochodzenia zwierzęcego.

Dariusz GzyraW rozmowie z Łucją Lange, twórczynią internetowego czasopsma Mega*Zine Lost & Found ujawniam, czy jestem pesymistą czy optymistą, mówię jakie widzę pozytywne działania związane ze zwierzętami, w jaki sposób stałem się weganinem i jakie są reakcję na książkę „Dziękuję za świńskie oczy”. Próbuję odpowiedzieć na pytanie o ulubioną potrawę, no i oczywiście znów mierzę się z pytaniem o reduktarianizm. Mówię o tym kim są zwierzęta, które wypełniają moją książkę i o ich prawach, a także o podziale na ludzi i zwierzęta i co z niego wynika. Zastanawiam się w jaki sposób radzę sobie z ciągłym zajmowaniem się tak trudną i przytłaczającą tematyką, jaką jest krzywda zwierząt. Wspominam o ważnej roli języka, którym mówimy o zwierzętach, a także o tym, jak ma na imię okładkowa świnka.

Całość wywiadu możecie przeczytać tu:

Jak możesz kupić książkę?

Książka jest do kupienia w wielu miejscach w internecie, a także w stacjonarnych księgarniach. Możesz:

Kupując wspieracie moją pracę na rzecz zwierząt, dziękuję!

Zapraszam na mój autorski profil na Facebooku: https://www.facebook.com/DariuszGzyra

Dziękuję za świńskie oczy. Jak krzywdzimy zwierzęta | Dariusz Gzyra


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.