Dwie rozmowy o „Dziękuję za świńskie oczy” (i nie tylko)


Dziękuję za świńskie oczy | Dariusz GzyraW ostatnim czasie ukazały się dwa wywiady, w których odpowiadam między innymi na pytania związane z książką „Dziękuję za świńskie oczy”. Jeden z nich opublikował magazyn Vege, drugi został opublikowany na stronie Krytyki Politycznej.

Magazyn Vege

Rozmowę w Vege możecie przeczytać, kupując, np. w Empiku, numer wakacyjny magazynu (7-8/2018). Zatytułowana jest Przejrzeć się w oczach świni. Opowiadam w niej o przyjmowaniu perspektywy zwierząt, o tym skąd wziął się tytuł książki, dlaczego przed kilku laty zmieniłem formę mojego działania na rzecz zwierząt, które formy aktywizmu uważam za skuteczne i o zmianach w społecznej akceptacji weganizmu. Vege możecie kupić również w tym miejscu.

Magazyn Vege | Dariusz GzyraKrytyka Polityczna

Na stronach Krytyki Politycznej możecie przeczytać wywiad ze mną, który przeprowadził Jaś Kapela. Zatytułowany jest W byciu weganinem nie ma nic heroicznego. Po jego publikacji wiele osób napisało do mnie dziękując za szczerość i rozsądne podejście do weganizmu lub skomentowało wywiad w podobny sposób na Facebooku.

W trakcie rozmowy odpowiadam na pytanie co zobaczyłem w zwierzęcych oczach, w jaki sposób zostałem weganinem i czy miałem momenty, kiedy chciałem przestać nim być, czy trudno było być weganinem 20 lat temu i co można radzić dzisiejszym początkującym weganom i wegankom. Mówię także czym jest postweganizm, jakie sukcesy ma ruch prozwierzęcy, o manipulacjach, których dopuszczają się ci, którzy eksploatują zwierzęta, ale także ci, którzy przedstawiają weganizm jako remedium na niemal wszystko.

Pada także pytanie jak uczynić świat wegańskim, jakie najpilniejsze zadania stoją przed ruchem prozwierzęcym i co mogą zrobić dla zwierząt ci, którzy nie chcą lub nie mogą działać dla nich w ramach organizacji prozwierzęcych.

Przy okazji przypominam, że linki innych wywiadów są na tej stronie.

Jak możesz kupić książkę?

Książka jest do kupienia w wielu miejscach w internecie, a także w stacjonarnych księgarniach. Możesz:

Kupując wspieracie moją pracę na rzecz zwierząt, dziękuję!


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *