Dziękuję za świńskie oczy. Jak krzywdzimy zwierzęta – już w sprzedaży

Dziękuję za świńskie oczy. Jak krzywdzimy zwierzęta | Dariusz GzyraW Wydawnictwie Krytyki Politycznej właśnie ukazała się książka mojego autorstwa „Dziękuję za świńskie oczy. Jak krzywdzimy zwierzęta”. Na ponad czterystu stronach analizuję nasz stosunek do innych zwierząt, pisząc o relacjach, kulturze, prawie, religii, polityce i strategiach działania na rzecz zwierząt.

To moja pierwsza w pełni samodzielna książka. Składa się z ponad czterdziestu krótkich rozdziałów, które można czytać w dowolnej kolejności. Ma kilkaset przypisów i długą bibliografię, ale starałem się pisać w taki sposób, żeby mogli ją czytać również niespecjaliści – wszyscy ci, którzy chcą naprawdę przemyśleć status zwierząt w naszej kulturze. Jeśli czytaliście wcześniej moje teksty, które od kilku lat publikowała Krytyka Polityczna, możecie spodziewać się tego rodzaju lektury, wzbogaconej o cytaty i odniesienia do różnych arcyciekawych książek, w większości niewydanych i mało znanych w Polsce.

Dziękuję za świńskie oczy. Jak krzywdzimy zwierzęta | Dariusz GzyraPierwszy rodział książki, zatytułowany Miliardy, ale jednostek, możecie przeczytać na stronie Krytyki Politycznej.

Tekst promocyjny książki:

Dziękuję za świńskie oczy to ważny głos w debacie na temat naszego stosunku do innych zwierząt. Autor nie tylko pokazuje, że zwierzęta są niezastąpionym źródłem wiedzy o świecie, w tym o ludziach, ale również jak bardzo potrzebna jest prowegańska polityka rozwoju.

Dariusz Gzyra uważa, że w świecie, w którym zło jest wszechobecne, widać wyraźnie, ile jest możliwości czynienia dobra. Weganizm postrzega jako kontestację systemu manipulującego ludźmi, a rozwijanie krytycznego myślenia jako podstawowy akt oporu

W Polsce każdego roku dla smaku, kaprysu i mody zabija się miliony zwierząt. Codziennie po cichu na fermach przemysłowych i w rzeźniach giną kurczaki, świnie, cielęta, norki oraz wiele innych zdolnych do odczuwania zwierząt. Choć większość Polek i Polaków deklaruje miłość do zwierząt i jest przekonana, że odczuwają one ból tak samo jak ludzie, a połowa z nas ma pod opieką jakiegoś zwierzęcego pupila, to mało kto na poważnie traktuje zwierzęcą krzywdę.

Ponieważ nie chcemy widzieć cierpienia i śmierci zwierząt, większość niezliczonych przypadków przemocy wobec nich to działanie na zlecenie. Zaplanowane, metodyczne i standardowe. Zgadzamy się na stosowanie przemocy przez innych, abyśmy sami mogli się cieszyć smakiem mięsa i innych produktów pochodzących od zwierzęcych. Ale czy to zwalnia nas z odpowiedzialności?

Książka jest do kupienia w wielu miejscach w internecie. Możecie na przykład:

Mam też nadzieję, że książka dotrze do stacjonarnych księgarń w całej Polsce. Kupując wspieracie moją pracę na rzecz zwierząt, dziękuję!

Dziękuję za świńskie oczy. Jak krzywdzimy zwierzęta | Dariusz GzyraDziękuję wszystkim, którzy pomogli mi w wydaniu tej książki i pomagają w jej promocji. Przede wszystkim jednak dziękuję wszystkim, którzy zechcą ją kupić i przeczytać. Jeśli okaże się popularna, ułatwi to poważną publiczną rozmowę o tym w jaki sposób krzywdzimy zwierzęta i co powinniśmy zrobić, żeby zakończyć ich eksploatację.

Zapraszam was na moją stronę autorską na Facebooku, gdzie na bieżąco podaję nowe informacje o książce (i nie tylko), a także na mój profil na Instagramie i Twitterze.

Patroni:Dziękuję za świńskie oczy. Jak krzywdzimy zwierzęta | Dariusz Gzyra | patroni


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.